• Iskolai rendtartás - Školský poriadok

      • Iskolai rendtartás 2024/2025

      •  

        I. A tanulók érkezése az iskolába:

        1. A tanuló a tanításra mindig úgy érkezik, hogy az óra előtt az osztályban legyen elkészülve       a segédeszközökkel, 7.55 – kor. A délutáni órákra és szakkörre 5 perccel a tanítás előtt érkeznek.

        2.  Az iskola épületét reggel 8.00 – kor bezárjuk.

        3.  Az iskola épületébe a gyerekek a főbejáraton jönnek.

        4. A felső tagozatos tanulók, akik korábban jönnek az iskolába, nem tartózkodhatnak az iskola I. emeletén 7.45-ig. Az alsó tagozatos tanulók részére napközi üzemel 7:00-tól 7:45-ig.

        5. A tanulók az iskolában váltócipőt vesznek fel.

        6. A testnevelés órára a tanító kíséretében mennek.

         

        II. A tanuló viselkedése a tanítási órán

        A tanuló az iskolában rendesen viselkedik, szót fogad a tanítónak és az iskola alkalmazottainak, képességei szerint becsületesen felkészül a tanítási órára és betartja az iskolai rendtartást.

        1. A tanuló az órára és minden iskolai előadásra időben érkezik, rendesen felkészülve, minden segédeszközzel, ami a tanítási órához szükséges. A segédeszközöket a szünetben készíti elő.

        2. Minden tanuló az osztályfőnök által készített ülésrend szerint foglalja el a helyét, amit szabadon nem változtathat.

        3.  Csengetés után mindenki a saját helyén ül és csendben várja a tanítót.

        4. A tanuló az óra alatt rendesen ül, figyelmesen hallgatja a tanító beszédét, az osztálytársai felelését, lelkiismeretes, aktívan dolgozik, nem sugdos, nem másol és    nem zavarja az órát.

        5.  A tanuló kézemeléssel jelez a tanítónak, ha kérdezni vagy felelni szeretne.

        6. Az óra elején a tanuló bocsánatot kér, jelenti és elmondja a tanítónak, hogy miért nem készült a tanítási órára vagy nem kész a házi feladata.

        7. A tanuló csak a tanító engedélyével hagyhatja el az osztályt, udvart, vagy a munkahelyét.

        8. A tanuló a helyét tisztán és rendben tartja.

        9. A tanuló az ablakkal, rolókkal, villanykapcsolókkal, hangfalakkal, audiovizuális eszközökkel csak tanítói engedéllyel manipulálhat. Károsodás, rongálódás esetén a szülő vagy törvényes gyám téríti a kárt, ha nem tisztázott a tettes akkor az egész osztály.

        10. Az ablakon kihajolni, papírt és más szemetet kidobálni tilos.

        11. Nem megengedett olyan tárgyak hordása amire az iskolában a tanulónak nincs szüksége. Ékszert, órát, mobiltelefont, nagyobb pénzösszeget csak saját fe- lelősségre. A tanulóknak az iskolában tilos a mobiltelefon és az okoseszközök használata a pedagógus engedélye nélkül. Amennyiben ez mégis előfordulna, azt az osztályfőnök azonnal elveszi a tanulótól és csak a szülőnek szolgáltatja vissza.

        12. Megszólítások és köszönések:

                    a) a tanuló mindenkinek köszön az iskolában

                    b) a tanuló minden alkalmazottat bácsi – néni néven szólít.

        13. Az iskolában a következő megelőzési lépéseket tesszük a legális és nem legális drogok ellen:

        • idegeneknek az épületbe lépni tilos. Csak előzetes telefonos megegyezés alapján az iskola vezetésével megengedett,
        • a tanítók és iskolai alkalmazottak kötelesek figyelni a gyanús viselkedésre, hogy nem terjednek - e a drogok vagy más kábítószerek,
        • amennyiben feltételezett a terjesztés, a megoldás szoros együttműködésben zajlik a vezetőséggel
        • abban az esetben, ha valamelyik tanuló kábítószer hatása alatt áll, a vezetőség értesíti a tanuló törvényes képviselőjét.

         

        III. A tanulók viselkedése a szünetben, szaktantermekbe való menet

        1. A tanulók a második óra utáni szünetben az osztályban tízóraiznak. Az ajtók az osztályban teljesen nyitva vannak.

        2. A negyedik óra utána nagyszünetben az iskola tanulói az udvaron tartózkodnak, nem hagyhatják el az udvart, sem az iskola területét. Rossz idő esetén a folyosón tartózkodnak.

        3. Ha a következő óra a szakteremben lesz megtartva, összeszedik a tankönyveket és fegyelmezetten várják a tanítót a II. emelet alsó lépcsőfokán.

        4. Minden dokumentumot és igazolást az osztályfőnökkel intéznek.

        5. A szünetben a kijelölt tanulók mehetnek a segédeszközökért.

        6. Az 1. – 4. – es tanulók az osztályfőnökkel mennek a tornaterembe. A felsőtagozat tanulói az óra előtt az öltözőben várják a tornatanárt.

         

        IV. A tanulók távozása az iskolából

        1. Az utolsó óra után az összes tanuló elrakja a dolgait a táskába, rendbe teszi a helyét, fölteszi a székét a padra.

        2. Tanítóval hagyja el az osztályt, aki lekíséri a tanulókat az öltözőbe, ahol átvetik a cipőt, majd elhagyják az iskola épületét, fegyelmezetten, csendben.

        3. A tanítás után a tanulók hazamennek. Felügyelet nélkül az iskolában tartózkodni tilos.

         

        V. A tanulók érkezése az iskolába

        1. A tanuló köteles az iskolába rendszeresen, időben járni, órarend szerint részt venni a tanítási órákon, és más rendezvényeken, amelyet az iskola szervez. A választható órákon és a napközi otthonba bejegyzett tanulók részvétele kötelező.

        2. A gyermek vagy a kiskorú tanuló távollétét az iskola a törvényes képviselője vagy az intézmény képviselőjének kérésére igazolja.

        Ha a tanuló távolléte betegség miatt legfeljebb 5 egymást követő tanítási napot vesz igénybe, és összességében a hónapban legfeljebb 10 tanítási napot érint, a távollét orvosi igazolás nélkül is igazolható. Ha a tanuló távolléte betegség miatt több mint 5 egymást követő tanítási napot vesz igénybe, vagy összességében a hónapban több mint 10 tanítási napot érint, orvosi igazolás bemutatása szükséges."

        Kivételes és különösen indokolt esetekben az iskola kérheti az orvosi igazolást a betegségről vagy más, a távollét indokoltságát igazoló dokumentumot, különösen ismételt hiányzás esetén.

        Törvényes képviselő / intézmény képviselője / nagykorú tanuló
        A törvényes képviselő / intézmény képviselője / nagykorú tanuló a gyermek vagy tanuló távollétének igazolása ügyében:

        • gondoskodik arról, hogy a gyermek vagy tanuló rendszeresen és időben járjon iskolába,
        • haladéktalanul értesíti az iskolát a gyermek vagy tanuló távollétének okáról,
        • tájékoztatja az iskolát a gyermek vagy tanuló egészségügyi alkalmasságának megváltozásáról, egészségügyi problémáiról vagy más fontos körülményekről, amelyek befolyásolhatják a nevelés és oktatás menetét,
        • benyújtja a gyermek vagy tanuló távollétének okát igazoló dokumentumot az iskolai szabályzattal összhangban.

        Osztályfőnök
        Az osztályfőnök a gyermek vagy tanuló távollétének igazolása ügyében:

        • együttműködik a törvényes képviselőkkel / intézmény képviselőivel / nagykorú tanulókkal, pedagógiai alkalmazottakkal és szakemberekkel,
        • nyilvántartja a gyermekek vagy tanulók jelenlétét és távollétét az órákon,
        • megköveteli a gyermekek vagy tanulók távollétének igazolását, amit az adott tanév végéig megőriz,
        • időben értesíti a nagykorú tanulót / törvényes képviselőt / intézmény képviselőjét vagy az illetékes orvost, amikor az iskola a 144. § 13. bekezdése szerint jár el, és kétség esetén orvosi igazolást vagy más dokumentumot kér a távollét indokolására,
        • tájékoztatja a törvényes képviselőket / intézmény képviselőit / nagykorú tanulókat a távollét igazolásának módjáról,
        • intézkedéseket javasol a távollét igazolásával és az iskolai szabályzat megsértésével kapcsolatban,
        • igazolható módon tájékoztatja a törvényes képviselőket / intézmény képviselőit / nagykorú tanulókat a távollét igazolásával kapcsolatos hiányosságokról.

        Iskolaigazgató
        Az iskolaigazgató a gyermek vagy tanuló távollétének igazolása ügyében:

        • felelős az iskolai szabályzat kidolgozásáért és betartásáért, amelyben az iskola többek között belső szabályokat határoz meg a távollét igazolására, amelyeknek azonban összhangban kell lenniük a vonatkozó iskolai törvény rendelkezéseivel,
        • értesíti az illetékes államigazgatási szervet és az önkormányzatot, ahol a törvényes képviselő / intézmény képviselője állandó lakóhellyel rendelkezik, ha a törvényes képviselő / intézmény képviselője nem gondoskodik az előírt kötelező előkészítő oktatás vagy iskolai tankötelezettség teljesítéséről.
        • A tanuló hiányzását az alap- vagy középfokú oktatásban betegség miatt, amely legfeljebb 5 egymást követő tanítási napot, vagy összesen legfeljebb 10 tanítási napot tesz ki egy hónapban, az iskola a kiskorú tanuló törvényes képviselőjének / intézmény képviselőjének / nagykorú tanulónak a kérésére igazolja. Itt fontos hangsúlyozni, hogy a hiányzás „betegség miatt” történő igazolásról van szó, nem bármilyen más okból történő hiányzásról.
        • Ha a tanuló hiányzása 6 vagy több egymást követő tanítási napot vesz igénybe, vagy a hiányzás ismétlődő (még ha rövidebb is), és összesen egy hónapban meghaladja a 10 tanítási napot, a 11. és további tanítási napok hiányzását az adott hónapban az iskola csak a törvényes képviselő / intézmény képviselője / nagykorú tanuló kérésére, orvosi igazolás benyújtása esetén igazolja.

        A fenti igazolás a tanuló betegsége és az ezzel kapcsolatos orvosi kezelések vagy vizsgálatok esetén érvényes.

        Ha a további hiányzás más okból történik, mint betegség, az iskola kivételes és különösen indokolt esetekben kérheti a távollét indokoltságát igazoló dokumentumot a 144. § 13. bekezdése szerint.

        Továbbra is érvényes, hogy a tanuló távollétét, amely több mint 5 egymást követő tanítási napig tart, az iskola csak orvosi igazolás bemutatása alapján igazolja. Egymást követő tanítási napoknak számítanak azok a napok is, amelyeket megszakítanak olyan napok, amikor nem folyik nevelés-oktatás az általános vagy középiskolában, például hétvégék, munkaszüneti napok vagy szünetek.

        • Hétvégék esetében a péntek és a hétfő két egymást követő tanítási napnak számítanak.
        • Szünetek esetében az utolsó tanítási nap a szünet előtt és az első tanítási nap a szünet után szintén két egymást követő tanítási napnak számítanak (például a Nagyhét előtti szerda és a Nagyhét utáni szerda).

         

        VI. Iskolai berendezésekről és tankönyvekről való gondoskodás

        1. A tanuló köteles a tankönyveit és a segédeszközöket rendben tartani, vigyázni az iskola tulajdonára. Köteles az iskolába tankönyveit az órarend alapján hordani.

        2. Bármilyen rongálást az iskolában a tanuló köteles jelenteni, és a szülőknek azt teljes mértékben meg kell fizetni.

        3. Ha a tanuló más iskolába lép át az iskolai év folyamán, a tanszereket ott adja le, ahol befejezi az iskolai évet.

         

         VII. Ápoltság és öltözködés az iskolában

        1. A tanulónak az iskolában és más rendezvényeken tisztán és rendesen öltözöttnek kell lennie. Tilos a hajfestés, a lakozott körmök és a make-up használata.

        2. Egészségügyi okokból nem viselhető váltócipőnek torna- vagy más sportcipő.

        3. Minden tanuló köteles az iskolában tisztasági csomagot tartani egészségügyi kellékekkel.

         

        VIII. Értékelés és osztályozás, tanulók magaviselete, intézkedések a nevelésben

         

        A tanulók értékelése és osztályozása kijavítva a módszertani előírások 22/2011 kiadott alapiskolák értékelése és osztályozása alapján.

        Információkat a tanuló előmeneteléről és magaviseletéről csak a torvényes képviselő kaphat, az osztályfőnök vagy a tantárgyat tanító pedagógustól.

        1. 1. – 9. osztályban egyes tantárgyakból a következő jegyek szerint lesznek osztályozva: 1 - kitünő, 2 – dicséretes, 3 – jó, 4 – elégséges, 5 – elégtelen
        2. Felső tagozaton a nevelési tantárgyak osztályozva vannak.
        3. A tanuló magaviselete a következő jegyek szerint lesz osztályozva: 1 – nagyon jó, 2 – kielégítő, 3 – kevésbé kielégítő, 4 – nem kielégítő.
        4. A speciális tanterv szerint oktatott tanulóknak joguk van a specifikus formák és módszerek használatára a nevelés és oktatás során, amelyek megfelelnek a szükségleteiknek és az elengedhetetlen feltételek kialakításához, amelyek lehetővé teszik ezt a fajta nevelést.

         

         

        IX. Tanulókönyv

        1. A tanuló az alapiskola alsó tagozatán minden tanítási órára viszi a tanulókönyvét, és köteles beíratni minden jegyet. A tanulókönyvet köteles leadni a pedagógus felszólítására.
        2. A felső tagozaton az iskola online vezeti a tanuló előmenetelét, melyet a szülő köteles aláírni és figyelni.

         

        X. Dicséret

        Rendkívüli tevékenységek, aktivitások, érdemek, bátor cselekedetek, hosszú távú kitartó munka a közösségben. A dicséretet szóban vagy írásban ítélik oda:

        • dicséret a pedagógustól a tanulók munkája megjegyzések címszó alatt az osztályozókönyvben
        • pedagógusi dicséret a tanulókönyvbe, online ellenőrzőbe
        • osztályfőnöki dicséret az osztályközösség előtt
        • igazgatói dicséret az osztályközösség előtt
        • oklevél
        • könyvjutalom a Szülői Tanács jóváhagyásával

        Osztályfőnöki dicséret:

        • kitűnő előmenetel és magaviselet (a jegyek átlaga nevelési tantárgyak nélkül 1, 4 – nek kell lennie),
        • sikeres részvétel a körzeti, járási versenyeken, valamint magasabb körben,
        • az osztályfőnök által megvizsgált egyéb jótékony akciókon
        • kitűnő előmenetel és magaviselet az egész tanulmányidő alatt
        • … bátor cselekedet,
        • az igazgatónő által megvizsgált egyéb jótékony akció.

         

         

         

         

        XI. Figyelmeztetés, megrovás, magaviseleti osztályzat

        A tanuló súlyos vagy ismételt kötelességszegése magaviseleti osztályzat megromlásával jár. Minden intézkedést megelőz a vétség objektív megvizsgálása. A vétség súlyosságától függően a következő intézkedések lehetségesek:

        • beírás az osztályozóívbe,
        • beírás a tanulókönyvbe, online ellenőrzőbe
        • osztályfőnöki figyelmeztetés az osztályközösség előtt,
        • osztályfőnöki megrovás az osztályközösség előtt,
        • igazgatói megrovás az osztályközösség előtt,
        • javaslat magaviseleti jegyre.

         

        Osztályfőnöki figyelmeztetés:

        • kevésbé súlyos iskola rendtartási szabályok megszegése szóbeli figyelmeztetés után, két beírás az osztályozóívbe vagy tanulókönyvbe, online ellenőrzőbe
        • 1-2 igazolatlan óra,
        • durva vagy vulgáris kifejezések használata,
        • torna elmulasztása indokolatlan okból, a testnevelési felszerelés háromszori otthon felejtése, segédeszközök otthonhagyása a tanítási órára és házi feladat,
        • egészségügyi szabályok megsértése váltócipő,
        • bekapcsolt mobiltelefon
        • mobiltelefon elvétele

         

        Osztályfőnöki megrovás:

        • ismételt kevésbé súlyos iskolai rendtartásszegés osztályfőnöki figyelmeztetés után, négy beírás az osztályozóívbe vagy tanulókönyvbe, online ellenőrzőbe
        • 1-5 igazolatlan óra,
        • pedagógus vagy iskolaalkalmazott utasításának nem tiszteletben tartása, tanítási óra zavarása,
        • durva vagy vulgáris viselkedés más tanulóval szemben,
        • szóbeli szexuális zaklatás,
        • észrevett dohányzás, alkohol és drog használata,
        • további háromszori tornafelszerelés otthonhagyása, segédeszközök és feladatok a tanítási órára,
        • bekapcsolt mobiltelefon használata a tanítási órán
        • mobil elvétele,
        • tanulókönyvbe, online ellenőrzőbe való bejegyzés figyelmeztetés figyelmen kívül hagyása

         

        Igazgatói megrovás a nevelési tanács megbeszélése után:

        • ismételt kevésbé súlyos iskolai rendtartás megszegése osztályfőnöki megrovás után, lopás
        • súlyos iskolai rendtartás megszegése  
        • iskolatulajdon szándékos rongálása,
        • 6-10 igazolatlan óra,
        • durva vagy vulgáris viselkedés az iskola alkalmazottaival szemben,
        • gyakori szándékos tanítási óra zavarása,
        • más tanuló fizikai bántalmazása,
        • fizikai szexuális zaklatás,
        • zaklatás,
        • ismételt dohányzás észrevétele, drog és alkohol használata,
        • tornafelszerelés további háromszori otthonfelejtése, segédeszközök,
        • hangfelvételek vagy videó felvételek készítése tanítási óra alatt (mobil elvétele),
        • nem megfelelő viselkedés az iskolán kívül, iskola színvonalának rontása,
        • további négy beírás az osztályozóívbe vagy tanulókönyvbe, online ellenőrzőbe az előző osztályfőnöki megrovás után,
        • az igazgatónőnek joga van az osztályfőnök javaslatára megrovást adni a kiváltképp súlyos iskolai rendtartás megszegéséért.

         

         

        Kettes magaviseleti osztályzat:

        • ismételt szabálysértés, amiért igazgatói megrovás járt,
        • az iskolai rendtartás súlyos megsértése,
        • 11-30 igazolatlan óra,
        • durva fizikai bántalmazás vagy más tanuló megsebesítése,
        • iskolai alkalmazott durva vagy vulgáris megszégyenítése.

         

        Hármas magaviseleti osztályzat:

        • ismételt szabálysértés, amiért kettes magaviselet volt javasolva,
        • a tanuló ismételt ellenszegülései a magaviseleti előírásokkal szemben,
        • 31-60 igazolatlan óra.

         

        Négyes magaviseleti osztályzat:

        • ismételt szabálysértés, amiért hármas magaviselet volt javasolva,
        • korrekt kapcsolatok folyamatos zavarása, tanulók veszélyeztetése,
        • több mint 60 igazolatlan óra.

         

         

        XII. Az osztály önkormányzata

        1.  A tanulók kollektívája az osztályfőnök beleegyezésével a következő önkormányzat alapján működik:

                Elnök – képviseli az osztályt, felelős a rendtartásért, továbbítja az osztály kérését az osztályfőnöknek és a többi tanítónak, figyelemmel kíséri az osztály önkormányzati munkáját.

                    Alelnök – helyettesíti az elnököt hiányzás esetén.

                    Pénztáros – összegyűjti a pénzt az osztálytársaitól a belépőkre, újságokra, kártérítésre.

                    Az osztályönkormányzat segíti az osztályfőnök munkáját.

        2. A hetesek az osztály tisztviselői, akiket az osztályfőnök jelöl ki, és az osztálykönyvbe be vannak vezetve. Kötelességeik:

                    - tisztán tartják a táblát, előkészítik a krétát és más segédeszközöket

                    - jelentik a hiányzókat

                    - szünetben szellőztetnek, öntözik a virágokat, letörlik a táblát

                    - tanítás után elrakják a krétát, segédeszközöket, bezárják az ablakot, ellenőrzik a vízcsapokat.

         

        XIII. A tanulók viselkedése az iskolán kívül

        1. A tanuló köteles a tanítási órán kívül is rendesen viselkedni. Nem rongálja az állami és magántulajdont. Betartja a közlekedési szabályokat és a közlekedési eszközökön kultúráltan viselkedik betartva a vezető utasításait.

        2. A tanuló nem dohányozhat, nem fogyaszthat alkoholt, egyéb függőséget okozóanyagot és kerüli a kiskorúaknak tilos helyeket, rendezvényeket.

        3. Az esti órákban csak szülői felügyelettel tartózkodhat házon kívül.

        4. A tanulók kötelesek figyelni és vigyázni az iskola hírnevére és ahhoz mérten viselkedni.

         

        XIV. Alapvető gyermeki jogok

        Minden tanulónak joga van:

        1.  tanulni és iskolába járni, fejleszteni személyiségét, tehetségét, értelmi és fizikai képességeit

        2.  kiválasztani az iskolát, ahol a kötelező iskolalátogatást végzi

        3.  egészségének és biztonságának védelmére a tanulásban

        4.  saját és családja személyi adatainak védelmére

        5.  védjük a gyermeket az erőszak az elhanyagolás, kegyetlenkedés és kizsákmányolás bármely formájától

        6.  az alapvető pszicho higiéniai követelmények betartására (órák hossza és száma, szünetek, tanítás hossza egy egységben)

        7.  saját igényeinek megfelelően kérni az osztályfőnök, oktatási tanácsadó, iskolapszichológus, speciálispedagógus és drog prevenció koordinátor segítségét

        8.   információra és tanácsadói szolgálatra az oktatás terén valamint további tanulmányai kiválasztására

        9.   megkapni az alapvető tankönyveket

        10. az iskola feltételei szerint idegen nyelvet választani, választható tantárgyat, hittan vagy etikai nevelést és két nem kötelező tantárgyat

        11. humán és toleráns bánásmódra

        12. megfelelő módon kifejezni véleményét a vitákban a tanítási órán, osztályfőnöki órán, iskola újságban, iskolai rádióban

        13. az osztályozási kritériumok ismertetésére, melyek szerint értékelve van

        14. indoklásra az írott és grafikai munkák hibáinak elemzésénél

        15. besorolásra a napközi otthonba a beiratkozási lap alapján

        16. saját érdeklődési köre szerint részt venni a szakkörökben, olimpiászon, versenyeken, kulturális és sport tevékenységeken, melyeket, az iskola szervez

        17.  igénybe venni az iskolai étkezdét

        18.  biztosítást kötni, tárgyai bebiztosítására a biztosító társasággal, mellyel az iskolának szerződése van

        19. tanulni az IVP szerint, ha a törvényes képviselő kérvényezte a tanuló integrációs besorolását

        20. javító vizsgára annak az (5. – 9.) tanuló, aki a második félévben nem felelt meg 2 tantárgyból

         

        Az a szülő, akinek kétségei vannak az osztályozással kapcsolatban egyes tantárgyakból az első és második félév után, a bizonyítvány kiadásától számított három napon belül komisszionális vizsgát kérvényezhet.

         

        XV. Alapvető szülői jogok és kötelességek

        I. Szülői jogok és kötelességek

                    A szülőnek joga van:

        1. számára ingyenes oktatásra az állami iskolákban, másban mint állami térítéssel

        2. gyermeke oktatására hátrányos megkülönböztetés nélkül

        3. információra az iskoláról és iskolafejlesztésről – lehetőségek, tervek, tanulók létszáma az osztályban, műszaki berendezések, előző évi jelentés az oktatási és képzési tevékenységekről,

        4. gyermeke iskolába való felvételére állandó lakhelyének járásán kívül az iskolaigazgató beleegyezésével,

        5. gyermeke integrálására, tehát egyéni nevelésre és oktatásra,

        6. iskolakötelezettség egy évvel való elhalasztására

        7. engedély gyermeke kötelező iskolalátogatásra Szlovákián kívül

        8. kérni gyermeke bizottsági megvizsgálását, ha kételyei vannak az osztályozással kapcsolatban,

        9. gyermeke szóbeli értékelésére, ha a törvényes képviselők többsége és az oktatási törvény jóváhagyja,

        10. teljes és pontos információk gyermeke nevelés – oktatási eredményeiről, és iskolalátogatásáról,

        11. oktatási folyamatban való részvétel az iskolaigazgatói megegyezés alapján,

        12. ismerni az iskolai rendtartást, gyermeke jogait és kötelezettségeit,

        13. sérelmek és panaszok megoldása,

        14. igazolások az iskolalátogatásról, bizonyítvány másolata, ebédjegyek stb.

         

        A szülő kötelessége:

        1. Beíratni az iskolaköteles gyermeket az iskolába és ügyelni az állandó és rendszeres iskolalátogatásra.

        2. 15 napon belül értesíteni az iskolát a gyermek a kötelező iskolalátogatásról Szlovákián kívül.

        3. Igazolni a gyermek hiányzását, adott esetben orvosi igazolást a betegségről.

        4. Ha a szülő gyermekét beíratja a napközi otthonba, köteles figyelni arra, hogy gyermeke látogassa a napközi otthont, továbbá időben befizeti a hozzájárulást.

        5. Annak a szülőnek, akinek fel van mentve gyermeke az iskolalátogatás alól, meg kell beszélnie a tanítókkal az individuális tanítási módszereket.

        6. A szülőnek be kell biztosítania a tanszerek típusát és mennyiségét a megfelelő oktatási folyamathoz.

        7. A szülőnek részt kell vennie a szülői értekezleteken.

        8. A szülőnek javaslatot kell előterjesztenie az oktatási és nevelési folyamatban lévő feltételek javítására.

         

        II. Család és iskola együttműködése

        1. Az iskola informálja a szülőket a gyermek magaviseletéről és előmeneteléről. Ennek egyik formája a tanulókönyv, online ellenőrző. A tanulókönyvbe csak a fontos értesítések vannak bejegyezve.
        2. A pedagógus a szülőket nemcsak a negatív dolgokról értesíti, hanem az előzetes értékelésről, dicséretről is. A tanulókönyvbe, online ellenőrzőbe való beírás átgondolt  és taktikus kell, hogy legyen.

         

        3.         A tanulókönyvbe, online ellenőrzőbe való beírás előtt a pedagógus értékeli, hogy az adott esetben nem     előnyösebb e a szülőkkel való kapcsolatfevétel – pl. beszélgetés, levél, meghívó stb.

        4.         Ha a szülőnek kétségei vannak az osztályozással kapcsolatban, három napon belül amint értesült a jegyekről kérvényezheti az iskola igazgatóságánál, hogy gyermeke vizsgát tehessen a vizsgáztató bizottság előtt.

         

         

                   Határozat

        1. Az iskolai rendtartás változásait és kiegészítéseit a polgármester jóváhagyja, az igazgatónő a pedagógusokkal megtárgyalja a pedagógiai értekezleten, munkamegbeszélésen és az Iskola Tanáccsal.

        2. Az osztályfőnökök kötelesek ismertetni a tanulókkal és szülőkkel az iskolai rendtartás szabályait.

        3. Az iskolai rendtartás érvénybe lép 2023. szeptember 2 –án. Ezzel a nappal megszűnik a 2013-ban kiadott iskolai rendtartás.

         

         

         

         

         

         

                    Ing. Gabriel Kiš                                                                     Mgr. Kovács Erika

                      polgármester                                                                          iskolaigazgató

    • Kontakty

      • Základná škola Lipóta Gregorovitsa s VJM Jelka
      • +421317876103
      • Školská 399/1
        92523 Jelka
        Slovakia
      • facebook.com/zsmjelka/
    • Prihlásenie